מטבח עץ

ניווט מהיר

התחום של עיצוב מטבחים נחשב למגוון ומרתק ויש הרבה מה לדעת עליו כאשר עומדים להיכנס לתהליך של עיצוב המטבח בבית. מי שמתחיל להתעניין בתחום עלול למצוא את עצמו מבולבל מאד כאשר ירצה להכיר סגנונות עיצוביים שונים של מטבחים או אלמנטים שיכולים לתרום לרצונות או הצרכים שלו. בדומה לפרויקטים אחרים של עיצוב – גם עיצוב של המטבח חייב להיות פרויקט בהתאמה אישית מלאה לצרכים והדרישות של כל לקוח או משפחה וחובה גם להתחשב בנתונים הפיזיים של החלל עצמו בבית – הגודל שלו, כיווני הדלתות, החלונות ושקעי החשמל והמיקומים המיועדים למקרר, לתנור האפייה או לארונות מטבח מיוחדים. כיום יש אינספור רעיונות שיכולים להיות רלוונטיים לכל רצון או חלום וזו החשיבות של עבודה עם אנשי מקצוע.

 

האלמנטים המגוונים שמהם מעצבים מטבח עץ

מטבח עץ הוא חלומם של הרבה אנשים. יש משהו קסום, בעל מראה כפרי, חמים ומחבק בקורות עץ מעוצבות שמרכיבים מהן מטבח. לא בכדי מטבחי עץ נחשבים למבוקשים ופופולריים. העץ הוא חומר גלם נוח לעיבוד ועבודה, הוא נגיש וזמין ויש לא מעט סוגים של עץ שהמחירים שלהם נוחים ושווים לכל כיס. בנוסף לחומרי הגלם שמהם ארונות המטבח יהיו עשויים יש את העניין החזותי. יש לא מעט גוונים וצבעים של מטבחים וכמובן גם מטבח לבן למי שמעדיף את העיצוב המסורתי, הנקי והעדין. כדי לבחור את הצבע של העץ חשוב לשים לב לתאורה שתהיה במטבח, לכיווני האוויר שישפיע על כניסת אור טבעי מבחוץ ולכן מי שבוחר במטבח שהצבע השולט בו הוא הלבן בדרך כלל יעשה את זה מתוך שיקולים של בהירות והרבה אור.

 

הליווי המקצועי הנדרש בעת עיצוב מטבח

מכיוון שיש הרבה מה לבדוק לעומק ולבחון – כאן ייכנס לתמונה הערך המוסף של עבודה הכרחית עם אנשי מקצוע בעת עיצוב המטבח. יש חשיבות לידע נרחב ולניסיון עשיר לא רק בביצוע העבודה הלכה למעשה אלא גם בהצעת רעיונות שיכולים להיות מתאימים לכל לקוח ולכל בית על פי דרישות או העדפות שעולים תוך כדי התהליך. לפעמים מה שהלקוח חושב שהוא רוצה והכי יתאים לו מתברר ככזה שפחות מתאים לנתונים בשטח או שאנשי המקצוע יוכלו להציע לו רעיונות שמתבררים כטובים הרבה יותר מאלה שהוא חשב עליהם בעצמו. חשוב לגשת לתהליך עם ראש פתוח ומחשבה יצירתית ואלה יבטיחו התאמה מושלמת של המטבח למי שיעשה בו שימוש יומיומי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות