מה צריך לדעת על משכנתא לדירה שנייה?

ניווט מהיר

אם כבר יש ברשותכם דירה ואתם מעוניין להתקדם עם נכסי הנדל"ן שלכם, משכנתא לדירה שנייה יכולה להיות מאד רלוונטית עבורכם. כשמדובר על משכנתא לדירה שנייה, התנאים והדרישות שונים מאשר לדירה ראשונה. לדוגמה, תקנות בנק ישראל מאפשרות לקבל משכנתא רק עד חמישים אחוז מהשווי של הדירה שאתם עתידים לרכוש. לכן כדי שלא תצאו מופסדים מהעסקה ותוכלו להתקדם כלכלית, חשוב להכיר את כל התנאים.

 

מה כדאי לדעת לפני שרוכשים דירה שנייה?

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה, בין אם כדי לשפר את הדיור ובין אם כדי לרכוש דירה להשקעה כדאי לבחור בנכס שתוכלו לממן את המשכנתא שלו באמצעות השכירות המתקבלת. החשיבה הזו מחייבת אתכם למצוא נכס באיזור מבוקש באופן יחסי כשדמי השכירות יכולים להספיק. דרך טובה להבטיח לכם השקעה נכונה היא לקבל את שירותיו של יועץ משכנתא.

יועץ משכנתא יוכל להציע לכם מסלול משתלם של משכנתא כך שבאמצעות ההון העצמי ודמי השכירות אם ישנם תוכלו לכסות את ההשקעה באופן המתאים ביותר עבורכם. חשוב לדעת, אם יש ברשותכם כבר דירה שאתם משלמים עבורה משכנתא, יתכן ותוכלו למחזר את המשכנתא של הדירה הראשונה או לגרור אותה, כך שתקבלו תנאים משתלמים יותר שיעזרו לכם להגיע לדירה שנייה.

איזה הבדלים עיקריים יש בין משכנתא לדירה ראשונה ובין משכנתא לדירה שנייה?

  1. ריביות – כשמדובר במשכנתא לדירה שנייה הריביות לרוב גבוהות יותר מאשר כשמדובר בדירה הראשונה והיחידה שלכם.
  2. מס רכישה – מס רכישה על דירה שנייה הוא גבוה משמעותית מאשר בדירה ראשונה.
  3. הון עצמי – כשמדובר בדירה שנייה, ניתן לקבל משכנתא רק על 50% מערך הנכס, לעומת כ-70% בדירה ראשונה, מה שדורש מכם להגיע עם הון עצמי גבוה יותר.

החשיבות של יועץ משכנתאות הן עבור דירה ראשונה והן עבור דירה שנייה

שימו לב. שמדובר בקניית דירה, נכס, חנות או כל דבר אחר מתחום הנדל“ן, הסכומים הם גבוהים. במיוחד שאנחנו מדברים על השנים האחרונות, בהן המחירים פשוט לא מפסיקים לטפס. כנראה שלא תשקיעו סכום כזה של כסף בשום מקום ולכן יש חשיבות מאוד גבוהה לבחירת יועץ משכנתאות. בין השאר, תפקידו של היועץ הוא לבחון עבורכם דרך הנתונים את מאפייני ההלוואה ולספק עבורכם את הדיל הטוב ביותר. הוא זה שמנהל משא ומתן דרך הבנקים, הוא זה שבודק מידע לגבי ריביות, הוא זה שלוקח את הנתונים הפיננסיים שלכם ואחראי לספק לכם הלוואה בתנאים שתואמים את אותם נתונים. לכן, אם אתם בדרך ללקיחת משכנתא, הדבר הכי טוב ונכון שאתם יכולים לעשות הוא בעצם לפנות לחברה מקצועית או פרינלסר לייעוץ משכנתאות ולהתחיל את התהליך בצורה מסודרת ומאורגנת. יש המון שלבים לתהליך של לקיחת משכנתא ולכן כדאי להכיר את השלבים הללו כמו שיותר לעומק.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות