טיפים למעבר דירה בקלות

ניווט מהיר

מעבר דירה הוא פרויקט הדורש מאיתנו השקעה, תכנון ולא מעט משאבים ביניהם זמן, התארגנות מראש, כסף ועוד. לעתים אנחנו עוברים דירה באותה עיר או אפילו באותה שכונה שבה אנחנו גרים, ואז אין ספק כי מדובר בפרויקט קצת יותר קל, אך לעתים המעבר יותר מורכב, בין אם זה מעבר אם ילדים מעבר מעיר אחת לשניה, מהכפר אל העיר או להיפך. לכם, כדי שתוכלו לצלוח את הפרויקט הלא פשוט הזה הנה לכם כמה טיפים למעבר דירה בקלות.

 

יש אנשים שהתפקיד שלהם זה לעזור לכם

בעשור האחרון חלה עלייה של ממש בדרישה לשירותים המקלים עלינו את תהליך המעבר וגם את השלבים שלפני ואחרי. ניתן להזמין ממגוון של בעלי מקצוע כמו שירותי אריזה ופריקה שעוזרים לנו למיין את המוצרים והפריטים השונים בבית אותו אנחנו עוזבים, במטרה ליצור סדר וארגון. יש גם שירות של פירוק והרכבת רהיטים, שירותי קיפול בגדים, ניקיון וסידור ארונות ועוד.

 

בוחרים חברת הובלה מראש

בין אם אתם עוברים בחודשי הקיץ העמוסים, ובין אם לא, כדאי לבחור את חברת ההובלות שלכם כמה שיותר זמן מראש. יש לכך כמה סיבות. לעתים יש תקופות מאוד עמוסות ואז בסמוך למועד אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בלי מוביל. יחד עם זאת, ככל שמתקרבים להובלה עצמה, יש חברות הובלה שפשוט מרשות לעצמן להעלות מחירים. לכן, אם תבחרו את החברה שאיתה אתם רוצים לעבוד כמה חודשים מראש, ככה תוכלו גם להנות ממחיר נוח והגיוני, וגם מזמינות גבוהה וניתן יהיה לתאם את ההובלה לזמן שמתאים לכם, ולא לזמן שמתאים לחברת ההובלות. כמובן שזו צריכה להיות חברה מקצועית, יעילה, עם שם ומוניטין בתחום. חשוב להציג בפני הנציג איתו אתם מדברים את כל מאפייני ההובלה כמו קומה, דירה, האם יש או אין מעלית, האם יש צורך במנוף בשל קומה גבוהה במיוחד ו/או חפצים כבדים ועוד.

 

מקלים על עצמכם בשבוע המעבר

שבוע המעבר הוא שבוע לחוץ בו יש הרבה מה לעשות, לא מעט תיאומים, התעסקות עם דברים ולכן כדאי להקל עליכם כמה שאפשר בשבוע הזה ולהוריד מעצמכם משימות. למשל, אם יש לכם כלב, מומלץ לדאוג לדוגיסטר או אפילו לשים אותו כמה ימים בפנסיון. אם אתם הורים לילדים צעירים ובמיוחד תינוקות, כדאי להיעזר בסבא וסבתא, דודים, חברים שיוציאו את הילדים מהגן או בייביסיטר כדי שתוכלו להתארגן. בנוסף, שווה להזמין את רוב בעלי המקצוע לאותו שבוע לארגן את הדירה כמו למשל חברת ניקיון, איש תקשורת, אינסטלטור, חשמלאי הנדמין וכדומה.

 

ועוד כמה טיפים למעבר דירה בקלות

  1. ארזו מזוודה עם חפצים זמינים לכמה ימים עד שתפרקו הכל
  2. אם יש דברים שלא עשיתם בהם שימוש זמן רב, אל תעבירו אותם לבית החדש
  3. מה שאפשר לדחות עדיף לחכות איתו
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות