מה צריך לדעת על פרויקט של תכנון בית פרטי?

ניווט מהיר

תכנון בית פרטי הוא סוג של חלום נשגב עבור אנשים רבים במדינת ישראל, במיוחד עבור זוגות צעירים שזה עתה מתכננים לעבור לבית משפחתי גדול יותר. תכנון של בית פרטי יכול להיות חוויה גדולה מאוד, חוויה מרגשת, ומשמעותית עבור זוגות או משפחות רבות. אולם, התהליך הכולל של תכנון בית פרטי יכול להיות במקרים רבים מעין כאב ראש גדול מאוד, במיוחד עבור אנשים שלא מחזיקים בידם ניסיון גדול מידי בתחום. תכנון בית פרטי כולל שלבים רבים ומגוונים, שכירת שירותים של אנשי מקצוע רבים שתעבדו לצידם, בירוקרטיות רבות ומסועפות, ועוד, כל זה עבור השגת החלום הנשגב – כניסה לבית הפרטי שתכננתם. להלן מה שאתם צריכים לדעת על השלבים השונים של תכנון בית פרטי.

על החשיבות של בחירת אדריכל מומלץ

אדריכל, הוא אחד מהאנשים החשובים ביותר בתהליך של בניית הבית שלכם, ועל כן, יש צורך להכביד ראשון בעת חיפוש ומציאה של אדריכלים מומלצים. אל תשכחו, שאתם הולכים לעבוד בצמוד לאדריכל שתבחרו, ועל כן, ישנה חשיבות גדולה למצוא אדירכל שאתם מרגישים חיבור אישי אליו.

אלו הם השלבים השונים שעתידים לאפיין באופן דומה או זהה בתהליך תכנון ובניית בית פרטי

  1. הגדרת תקציב הפרויקט, ואיסוף של ההון העצמי טרם תחילת הפרויקט- קיימת חשיבות רבה לתכנון תקציב הפרויקט, שכן מדובר בפרויקט עם תקציב מאוד גבוה, כזה שרוב האנשים לוקחים בשבילו משכנתא שמנה ולכן זליגה מהתקציב עלולה להכניס אותנו לסוג של בור כלכלי.
  2. בקשה וקבלה של האישור העקרוני לקבלת המשכנתא- בשלב זה מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע בתחום כמו למשל יועץ משכנתאות שתפקידו בעצם לייעל עבורנו את התהליך, לגרום לנו להימנע מכל מיני בירוקרטיות כאלה ואחרות, לחסוך עבורנו המון כסף ולשקף עבורנו את התהליך בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.
  3. גיוס ובחירה של בעלי התפקידים ואנשים המקצוע השונים לניהול של תהליך הבנייה- בשלב זה עלינו להתחיל לבחור בעלי מקצוע כמו אדריכל, מודד מוסמך, קבלן ביצוע, קבלני משנה ועוד.
  4. סיום תוכנית הבנייה של הנכס, וקבלת ההיתרים השונים לפיהן- שלב קריטי וחשוב בו מעורב האדריכל שבחרנו.
  5. חיפוש ומציאת קבלן שלד, ובניית השלד לאחר מכן
  6. חיפוש ומציאת קבלן גמר, וביצוע השלמות של הבנייה
  7. עיצוב פנים הבית, רכישת רהיטים
  8. הוצאת היתר אכלוס לנכס, טופס 4
  9. מזל טוב! אתם מחזיקים בידכם את הזכות לעבור ולהתגורר בבית שבניתם

לסיכום, בניית בית איננה עניין של מה בכך ויש להשקיע את כל כולכם באחד הפרויקטים הכי מהותיים בחיים שלכם, גם מבחינה רגשית וגם מבחינה כלכלית. ככל שתכירו את התהליך לעומק, תוכלו בעצם להקל על עצמכם ועל הסובבים אתכם, להימנע מבעיות שונות שיכולות לצוץ בדרך ואפילו להנות מהדרך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות