מעטפת מבנה – נקודות חשובות ודברים שכדאי לדעת 

ניווט מהיר

מעטפת מבנה זוהי בעצם השכבה החיצונית של המבנה. שכבה זו יכולה להגיע במגוון דוגמאות, החל מקירות עשויים מבטון ועד לאריחים. אולם, לפני שתחפשו אחר הפתרון המומלץ עבורכם, הרי שעליכם לדעת כיצד עושים זאת נכון ומהם הסוגים הנפוצים ביותר בימינו. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושא של מעטפת מבנה וכל היוצא בכך. 

 

אלו סוגים קיימים?

מעטפת מבנה יכולה להגיע בצורת קיר מסך זכוכית, ריצוף וכן גם צבע. כאשר מדובר על קיר, בדרך כלל הוא יעישה עשוי מקונסטרוקציה של רשתות פרופילים עשויות אלומיניום, בהן ניתן לשבץ שילובים שונים של זכוכית ואלומיניום. למעשה, השימוש בקירות מסך נחשב חלק מתהליך בנייה ירוקה מאחר ומטרתו אינה רק להיות אסתטי, אלא גם להפריד את החוץ והפנים וליצור בידוד מושלם, הן ברמת הגנה מפני תנאי מזג האוויר השונים והן מבחינת הפן האקוסטי שבעניין. כמו כן, חשוב מאוד להדגיש כי שימוש בקיר שכזה גם מאפשר לכם ליהנות מכניסה רבה של אור, כך שתוכלו ליהנות מתאורה נהדרת וטבעית בסביבה הביתית שלכם ואפילו לחסוך עלויות רבות על תאורה. 

 

מתי מתקינים מעטפת מבנה?

בעת בה אנו מדברים על שיפוץ של מעטפת המבנה, חשוב מאוד שתדעו מתי כדי לבצע את הדבר. ובכן, נהוג לשפץ את החלק החיצוני של המבנה שלכם במקרים בהם המבנה הוא ישן וסובל משחיקה בשל הזמן הרב שעבר. למעשה, בהינתן מבנה ישן ומוזנח יכולים להיות מקרים מסוימים בהן החיפוי החיצוני מתחיל להחליד או ליפול מהמבנה וכן גם מקרים בהם צצים להם איזורי רטיבות, חורים או אפילו סדקים בבטון – כך שיהיה צורך מהותי בשיפוץ המבנה והתקנה של מעטפת חדשה ועמידה יותר. חשוב מאוד להדגיש כי התקנה של מעטפת חדשה אינה רק צורך אסתטי שגורם לבניין להיראות טוב יותר כלפי חוץ שכן, מדובר על צורך בטיחותי לכל דבר ועניין מאחר ומבנים מוזנחים עם מעטפת שזקוקה להחלפה אינם בטוחים ואינם ראויים למגורי אדם. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות