מדה מתפלסת – כל מה שחשוב לדעת 

ניווט מהיר

בענף הבנייה המודרני של ימינו נוהגים לערוך שימוש במגוון רחב מאוד של חומרי גלם מסוגים שונים עבור שלל מטרות, כאשר אחד החומרים השימושיים ביותר הקיימים הוא חומר מסוג מדה מתפלסת. למעשה, מדה מתפלסת היא מעין חומר גלם גרגרי אותו מערבבים עם מים, כאשר השימוש העיקרי בו הוא לפלס משטחים לפני ריצוף או לחילופין, לפני חיפוי. במהלך השנים האחרונות, מדה מתפלסת הפכה להיות תחליף של בטון, בעיקר בזכות העובדה שניתן לפלס אותה וכן גם לוודא כי האריחים או החיפוי אשר מונחים על גבי המשטח יהיו ישרים ככל הניתן, כך שהרצפה תהיה בטוחה לשימוש. 

 

מדה מתפלסת – חומר הגלם הפופולרי

מדה מתפלסת נחשבת לחומר גלם מאוד יעיל ופונקציונלי וזוהי הסיבה העיקרית מדוע השימוש בה הולך וגבר במהלך השנים האחרונות. בעבר, היה נהוג להשתמש בחומר גלם זה בעיקר כמצע לאריחים וחיפויים, אך כיום משתמשים בחומר גלם זה כמצע לפני חיפוי של הרצפה בבטון, שיש, גרניט ועוד. אותה מדה מגיעה בתור תערובת גרגרית אותה צריך לערבב עם מים, כאשר לאחר מגע של מים היא מתייבשת ואז מתקשה. אותן תכונות מיוחדות מאפשרות לאזן אותה בקלות לאחר יציקתה, כך שלא יהיה צורך בשימוש של תכשירים מיוחדים, כמו המכשירים בהם משתמשים על מנת ליישר בטון או משטחים אחרים. 

 

יתרונות

למדה מתפלסת יש מגוון רחב מאוד של יתרונות, כאשר אחד המהותיים שבהם הוא העובדה כי עבודה עם חומר גלם זה מאפשרת לכם להשיג רמה גבוהה מאוד של התאמה לצרכי הבנייה שלכם. למעשה, קיימים סוגים שונים של מדה שמתאימים בתור תשתיות שונות עבור מטרות שונות, החל ממדה עבור סוגי חיפויים שונים ועד למדה עבור בטון מוחלק – כך שבעת השימוש בחומר גלם זה אין ספק כי תקבלו מענה ופתרון עבור צורך הבנייה שלכם. כמו כן, חשוב מאוד להדגיש כי מדובר על חומר נוח מאוד ליישום, אם כי עדיין יהיה כדאי להיעזר באנשי מקצוע איכותיים על מנת שתוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר שיתאימו לכם. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות