קניית בית

ניווט מהיר

קנייה של בית או דירה היא עסקה משמעותית הכרוכה בקבלת סיוע מכמה וכמה גורמים ואנשי מקצוע. ברוב המקרים אין לקונה את הסכום הנדרש לשם הקנייה, שכן יהיה מדובר בלפחות כמה מיליוני שקלים והוא יצטרך לפנות אל סניפי הבנקים השונים כדי לבקש ולקבל הלוואה לצורך קניית הבית – משכנתא. מומחים טוענים שמדובר בסכום הכסף הגבוה ביותר שבו יתעסק אי פעם אדם פרטי ולכן חשוב מאד להיכנס לתהליך הזה בליווי צמוד של מי שמכיר את עולם המשכנתאות ויכול לסייע ללקוח למצוא את המסלול שיהיה הכי מתאים לו. בשנים האחרונות עולה המודעות לתחום של ייעוץ בנושא משכנתא ולכך שלא מומלץ להיכנס לתהליך הזה לבד וללא סיוע צמוד, מקצועי ומותאם אישית.

 

מה התהליך של קניית הבית?

מי שמתעניין בקניית בית חדש צריך להבין לאילו אנשי מקצוע הוא צריך לפנות ובאיזה שלב צריך כל אחד מהם להיכנס לתמונה. יועץ משכנתא למשל הוא מי שצריך לפנות אליו ממש בתחילת התהליך. הוא יכול לסייע בהבנה של איזה סכום של משכנתא יוכל הלקוח לבקש ולקבל ועם איזה סכום הוא יוכל להסתדר לאורך השנים. ברוב המקרים יש מי שרואה בתהליך של ייעוץ משכנתא גם תכנון פיננסי לטווח ארוך ולכן עוד לפני שמתחילים לקרוא מודעות על מכירות של בתים אפשר בעזרת היועץ להגדיר את התקציב שיהיה נכון ומתאים למשפחה על פי גילאי ההורים והילדים, מאזן ההכנסות וההוצאות וכמובן פרמטרים נוספים שיהיו נכונים באופן אישי לכל לקוח ולכל משפחה. אחרי שמגדירים את התקציב אפשר להתרשם מבתים שעומדים למכירה וכמובן להתחיל להתעניין בהגשת בקשות לקבלת משכנתא.

 

החשיבות של קבלת ייעוץ אישי

סכום המשכנתא כל כך גבוה שכל שינוי בעשיריות או מאיות האחוז יכול להיות משמעותי מאד כאשר בוחנים הצעות לאורך של עשרים או שלושים שנה. מה שייראה ללקוח כמספר זניח או חסר משמעות יוכל להיות מוסבר על ידי היועץ המקצועי ובעזרת חישובים וסימולציות מתקדמים הוא יוכל להראות ללקוח שכל מספר קטן כל כך יכול להפוך לסכום של אלפי שקלים לאורך הזמן. יש עוד אינספור דוגמאות לנושאים שהלקוחות לא בהכרח יבינו או יכירו בעצמם ויועץ משכנתאות מקצועי ובעל ניסיון יוכל להראות להם וכך בעצם לגרום לכך שהם לא ישלמו סכומי כסף לא מחויבי המציאות, כלומר כאלה שהם בהחלט יכולים לחסוך מעצמם לשלם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות