ניקיון דירה לפני מעבר – המדריך השלם

ניווט מהיר

מעבר דירה הוא תהליך מרגש במיוחד, אך באותה הנשימה לא ניתן להתעלם מן העובדה כי הוא מתלווה אל שורה רחבה של מטלות שכן, טרם מעבר הדירה, יש לארוז את כל האביזרים שלכם, לוודא כי לא שכחתם שום דבר וכמובן – לנקות את הבית החדש שלכם. זאת בעוד כי במרבית המקרים הבית החדש אליו עוברים הוא לא נקי במיוחד, אך הדבר לא אומר כי אתם חייבים לעבור בתחום לא אסתטית. על כן, במטרה לוודא כי אתם אכן ניחנים בפני מעבר מוצלח רגע לפני שאתם פונים לשירותיה של חברת הובלות בתל אביב או כל מקום אחר בארץ, נגלה יחד במאמר הבא כיצד ניתן לבצע ניקיון דירה לפני מעבר על הצד הטוב ביותר. 

 

הטיפים שיסייעו לכם לבצע ניקיון דירה לפני מעבר

בין אם אתם עוברים לדירה חדשה לחלוטין ובין אם אתם עוברים לדירה יד שנייה, חשוב לנקות אותה טרם המעבר שכן, לכלוך עיקש, אבק ולכלוך נסתר תמיד ימצאו איפה להתחבא במרחב הביתי. רוצים להנות מתחושה נעימה ואסתטית במהלך המעבר? הנה מספר טיפים שיעזור לכם לבצע ניקיון דירה לפני מעבר:

  • פינוי פסולת – במידה ולדירה עליה עברתם יש פסולת, התחילו בהכנת שקיות והמשיכו לאיסוף כלל הפסולת במרחב הביתי. פסולת בנייה או לחילופין פסולת שהותירו הדיירים הקודמים יקשו בצורה משמעותית על תהליך הניקיון ולכן, ההמלצה שלנו תהיה להתחיל באיסוף ופינוי פסולת במסגרת תהליך מעבר הדירה. 
  • ניקוי יסודי של כל חדר – ניקוי של הדירה בבת אחת תגרום לכם להיות עייפים תוך פרק זמן קצר במיוחד, מה שעלול להוביל לפספוס של מספר נקודות לאורך כל הדירה. במילים אחרות – במטרה ליהנות מבית נקי, נעים ואסתטי, נסו להתמקד כל פעם בחדר אחר שכן, כך למעשה תוכלו לנקות בצורה יסודית את כל החדרים בבית החדשים שלכם. 
  • בחירה נכונה של חומרי ניקוי – דבר נוסף וחשוב לא פחות שיש לקחת בחשבון כאשר מדובר על ניקיון דירה לפני מעבר, יבוא לידי ביטוי בבחירה נכונה של חומרי ניקוי ייעודיים לכל משטח. זאת בעוד כי ישנם חומרים שמיועדים לניקוי של כל משטח אפשרי, אך ההמלצה שלנו תהיה להימנע משימוש בחומרים שכאלה. למעשה, במטרה למנוע נזקים מיותרים לדירה וכן גם למשטחים השונים בה, חשוב לבצע שימוש בחומרי ניקוי המותאמים לכל משטח בנפרד. לדוגמא, כאשר אתם מנקים את האריחים, וודאו כי אתם רוכשים חומרי ניקוי לאריחים, במידה והתחלתם לנקות משטחי קרמיקה, וודאו כי אתם מבצעים את המטלה באמצעות חומר ייעודי לקרמיקה וכן הלאה. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות