שיפוץ הבית והשפעתו על ילדים – מורידים פאניקה

ניווט מהיר

שיפוץ הבית הוא תהליך מורכב במיוחד, שבחלק מהמקרים עלול להימשך לאורך תקופה של מספר שבועות ואפילו חודשים. יש הרבה דברים שצריך לארגן, לתכנן ולסדר – ובעת בה ישנן ילדים בתמונה, הרי שהתהליך הופך למאתגר הרבה יותר, מהסיבה הפשוטה שמדובר על תהליך זר שעלול להלחיץ את הילדים, ולגרום להם לתחושת אי נוחות. במילים אחרות – שיפוץ הבית והשפעתו על ילדים מהווה גורם שמטריד הורים רבים טרם תחילת התהליך שכן, במטרה לוודא כי אתם אכן ניחנים בפני תהליך שיפוץ מוצלח ורגוע, ריכזנו עבורכם למאמר הבא מספר טיפים חשובים בנושא:

 

  • בחירה נכונה של אנשי מקצוע – בעת בה מדובר על תהליך של שיפוץ הבית, הרי שקיימת חשיבות עליונה בפנייה לשירותיהם של אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים. את הבחירה תוכלו לדייק באמצעות מעבר על חוות דעת וביקורות ברחבי האינטרנט, או באמצעות המלצות של מכרים ובני משפחה.

 

  • התחשבו בנוחות – כשחושבים על תהליך שיפוץ הבית והשפעתו על ילדים עליכם לוודא כי הילדים מרגישים נוח בביתם, גם כאשר מדובר על תקופת שיפוצים. וודאו כי ישנה תאורת לילה במסדרון ובחדרי השינה, שהמתלים של תיק בית הספר נמצאים במקומות נגישים, שיש מספיק מקומות אחסון וכיוצא בכך. 

 

  • אמצעים נגד חרדה – במידה ותחושת החרדה תוקפת לפתע את הילדים שלכם במסגרת השיפוץ, מוטב להיעזר באמצעים נגד חרדה, וכאשר מדובר על ילדים, כמובן שההמלצה תהיה לבצע שימוש באמצעים טבעיים בלבד. על כן, במטרה למנוע מצבים שכאלה, ההמלצה שלנו תהיה לרכוש פרחי באך לילדים עוד לפני תחילת השיפוץ, במידה ואתם אכן צופים כי תרחיש שכזה יקרה. 

 

  • זהירות ובטיחות – רגע לפני שאתם נכנסים לבית המשופץ, מומלץ לוודא כי אין ריחות לא נעימים שעשויים להוות סיכון בריאותי עבור הילדים שלכם. לדוגמא, במידה והחלטתם לבצע הדברה, דאגו להזמין את שירותי ההדברה מספר ימים טרם הכניסה לבית, וכך גם כאשר מדובר על צביעת הקירות בבית. מלבד לאמור, מוטב לדאוג כי לא יישארו חומרי ניקיון בחללים חשופים, וכי הכל מאוחסן כמו שצריך בארונות. בנוסף, כדאי לוודא כי כל שקעי החשמל מחוברים כפי שצריך, וכי ארון החשמל סגור בצורה בטיחותית. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

תפריט נגישות